www.takeapen.org 01/10/2023 01:27:34

האו"ם ממשיך להיכשל: עזה | חמאס | גלעד שליט

 ברוכים הבאים!

Take A Pen פועל בזירה הבינלאומית מאז 2001  ומשנת 2005 ב- 18 שפות. מאחר שרק לאחרונה התחלנו לפעול גם בשפה העברית כשפה ה- 19, האתר העברי עדיין בשלבי הקמה. אנו מזמינים אתכם להתרשם ולהגיש לנו הצעות לשיפור באמצעות טופס צור קשר.


 המשט לעזה - האמת בתמונות ובווידאו

עודכן - 3 ביוני, 2010

לאתר הבינלאומי הועלו חומרים רבים באנגלית אך גם בפינית וביוונית. שפות נוספות יועלו בקרוב. הקוראים מוזמנים להפיץ את החומרים ברחבי העולם (לחצו כאן - ייפתח חלון חדש).

חומרים בעברית מועלים לחלק המאמרים באתר העברי.

הצטרף אלינו במאבק בסחטנות של החמאס על ידי איומי מוות לגלעד שליט.
הצטרפו אלינו ופעלו עכשיו!

21 במאי, 2010  -

 סוכנויות התקשורת דיווחו באופן נרחב על השפל החדש אליו ירדו בחמאס בסרט האנימציה המראה את החייל החטוף גלעד שליט מוחזר לאביו המתאבל בארון מתים. סוכנויות הידיעות AP בעזה טוענת כי הסרטון של החמאס נושא בחובו: "...מסר נורא לישראל: אם היא לא נענית לדרישות החמאס, החייל הישראלי המוחזק כבר כמעט ארבע שנים שבי, יוחזר בארון מתים..."

 

רוב הקהילה הבינלאומית (כולל ארה"ב והאיחוד האירופי) מחשיבים את חמאס לארגון טרור. חטיפתו של גלעד שליט, מניעת ביקורים אצלו ומניעת זכויות אחרות וכעת הסחיטה של ישראל באמצעות איומי מוות - מחזקות תפיסה זו.

 

למרבה הצער, האו"ם והמזכיר הכללי שלו נוטים להתייחס לחמאס כאל שחקן לא מדיני, שהוא אמין ולגיטימי, במקום להכריח אותו לשאת באחריות לפשעי המלחמה שלו באופן כללי ולהפרות החוק הבינלאומי וזכויות אדם בסיסיות במקרה של גלעד שליט, כגון: מניעת ביקורי הצלב האדום והמשפחה אצל גלעד, מניעת מידע אודות גורלו ומצבו, לעג פומבי לשבוי, וכעת הסחטנות על ידי ביום מותו בסרטון האיום הזה.

 

כל אדם בר דעת בעולם מתפלל ומייחל לשובו של גלעד שליט הבייתה והעם בישראל מאוחד במשאלת לב זו. ואולם, אף ממשלה ישראלית אינה יכולה להיכנע לסחטנות ולשלם את הכופר המגוחך שחמאס דורש: שחרורם של אלף או אלפיים מחבלים ומרצחים, מאות מתוכם עם דם על ידיהם.

עלינו להגביר את הלחץ הבינלאומי על החמאס לשחרורו של גלעד שליט ולשינוי מיידי בתנאי השבי שלו לתנאים אנושיים יותר. חיוב מנהיגי החמאס לשאת באחריות הוא התגובה ההולמת לאנימציה המבחילה הזו של החמאס.

 

90,000 איש מרחבי העולם כבר חתמו על העצומה של Take A Pen  הקוראת לאו"ם להעמיד את מנהיגי החמאס לדין בינלאומי על פשעי מלחמה. כעת אנו מחדשים את העצומה. קראו את העצומה והוסיפו את חתימתכם!  (אל תשכחו: לאחר הוספת הפרטים יש להקליק על "Preview your signature ולבדוק את הפרטים. כדי לאשר את החתימה יש להקליק על "Approve").

 

סייעו לנו בהפצת קריאה זו והעצומה!

הצטרפו לקבוצה שלנו בפייסבוק ושתפו עם חבריכם!

ראה גם מכתב שלנו שפורסם בתקשורת.


עדותו של קולונל ריצ'ארד קמפ סותרת את דו"ח גולדסטון: "צה"ל עשה להגנת זכויות האזרחים באזור לחימה, יותר מכל צבא אחר בהיסטוריה של הלוחמה"

עדותו של קולונל ריצ'ארד קמפ (בריטניה) סותרת את דו"ח גולדסטון. לקריאת העדות המלאה וצפייה בווידאו לחץ כאן   


המבצע בעזה ("עופרת יצוקה"): היבטים עובדתיים ומשפטיים - תמצית מנהלים

יולי 2009

 

1. עמותת Take-A-Pen מציגה בזאת תמצית המסכמת מסמך ממשלתי מפורט אשר דן במגוון עניינים עובדתיים ובשאלות מתחום המשפט הבינלאומי בנוגע למבצע הצבאי של צה"ל בעזה בחודשים דצמבר 2008 - ינואר 2009, מבצע "עופרת יצוקה" (ה"מבצע בעזה").

 

2. מסמך זה הוכן עתה על מנת למקם את המבצע בעזה בהקשר העובדתי והמשפטי הנכון. מסמך זה מנתח מספר עניינים הנדונים בו באופן ארעי בלבד, שכן צה"ל עדיין מבצע חקירות מקיפות בשטח ובמישור הפלילי כאחת על מנת לברר את אמיתותן של טענות בקשר להתנהגות הכוחות הלוחמים במהלך המבצע. חקירות אלה ייבחנו על ידי הפרקליט הצבאי הראשי והן כפופות לעיון נוסף של היועץ המשפטי לממשלה. כמו כן, יש להביא בחשבון אפשרות של הגשת עתירות לביקורת שיפוטית על ידי בג"צ.

 

קרא את כל התמצית והורד את המסמך המלא (באנגלית)

 

רוצים לצחוק על דו"ח גולדסטון?

 

אתר Take A Pen מודה לאתר לאטמה על הרשות להשתמש בסרטון זה.

  חיפוש
זכויות שמורות  ©  Take-a-pen 2001-2010 נבנה ע"י כתום בניית אתרים | קידום אתרים