www.takeapen.org 29/02/2024 07:32:38
  _search_TURK
Click to send this page to a colleague_send_to_a_friend_TURK
Click to print this page_print_page_TURK

Hakkımızda

Kalemini Al, Sen de gerçekler ve İsrail adına bir mektup yaz!

 

Eylül 2000'de Filistinli teröristlerin önayak olduğu İntifada'nın patlak vermesinin hemen ardından İsrail ve Avrupa kökenli küçük bir grup olan bizler, Take A Pen -Bir Kalem Al hareketini gönüllü olarak  başlattık.Amacımız uluslararası platformda Israil adına bir mektup yazma aktivitesi yaratmaktı. Ve bu gerçekten işe yaradı. -. Bugün, dünyanın birçok köşesinde, Yahudi, Hiristiyan ve Müslüman, her türlü inanç sahibi bizler  medyaya, politikacılara ve türlü organizasyonlara  mektuplar yazmakta, gerçekleri ve insani değerleri  savunarak  İsrail karşıtı önyargılı yayınlarla mücadele etmekteyiz.

 

Bugüne kadar web-sıtemizi http://www.take-a-pen.org/ 2milyon kişi ziyaret etti ve önümüzdeki yıl bu rakamın 4 milyona çıkması bekleniyor. Bize en çok gereksinim duyulan bölgelerde, üstelik şimdi 13 dilde, Avrupa ve Güney Amerikada faaliyetlerimiz yoğunlaşmış durumda. Ancak Take-A-Pen'in  en değerli varlıkları sizlersiniz! Mektup yazan, cesurca cevap vermekten ve öncülük etmekten çekinmeyen sizler!

 

Sitemiz mektup yazmak isteyenler için pratik yöntemler içermekte:  kısa  ve amaca yönelik Bilgilendirme, mektup yazmada Ana Hatlar,  Ilk Mektubunuz  için yardım önerileri,  medya ve devlet kuruluşlarına ait yararlı Adresler,  Örnek Mektuplar, gerektiğinde Mektup Yazma Seferberliği  için Çağrı.

 

Günümüzde Take-A-Pen! Amerika dışındaki en geniş (multi lingual) çok-dilli, pro-İsrael mektup yazma grubunu oluşturuyor; ancak şu anda dünyayı kaplamış olan anti-İsrail dalgasıyla başedebilmek ve kamuoyunu lehimize çevirebilmek için  daha çok sayıda mektup yazılması  şart.

 

Bizlere katılmak isterseniz, sitemizi ziyaret ettikten sonra kaleminizi veya klavyenizi ele alın ve önerdiğimiz mektup temaları arasından seçerek kendi kısa mektubunuzu yazıp gerekli yerlere yollayın., İnanın mektubunuz  değişime katkıda bulunacaktır!

                       

Endre Y. Mozes                                        

chairman@takeapen.org                 Copyright © 2001-2010 TAKE-A-PEN. All Rights Reserved. Created by Catom web design | SEO